Paroda „Mes galime kurti“ atidaryta

Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų galerijoje spalio 5 d. atidaryta VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės teismo psichiatrijos pacientų darbų paroda „Mes galime kurti“.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė parodos iniciatorė Seimo narė Vida Marija Čigriejienė. Parodos atidarymo metu kalbėjo VŠĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės direktorius A. Liausėdas, L.e.p. Socialinės pagalbos skyriaus vedėja J. Navickienė, Nacionalinės sveikatos tarybos sekretoriato vadovas R. Žekas.

Menas – viena seniausių žmogaus kūrybinės, emocinės, jausmų ir minčių saviraiškos priemonių, leidžiantis atskleisti suvokiamą ir nesuvokiamą žmogaus ne tik vidinę bet ir išorinę realybę. Eksponuodami pacientų darbus, siekiame, kad lankytojai pajustų, jog žmonių, turinčių psichikos negalią, pasaulis pilnas šviesių spalvų, kūrybinių minčių, lakios fantazijos, išmonės. Psichikos negalią turinčių asmenų kūrybos demonstravimas visuomenei skatina mažinti barjerą tarp jų ir sveikųjų, kuris dažnai yra labai trapus. Siekiame, kad su teismo psichiatrijos pacientų meniniais darbais susipažintų kuo daugiau visuomenės narių ir tikimės, kad psichikos ligonio įvaizdis visuomenėje keisis teigiama linkme.

Iki š.m. spalio 18 dienos seimo nariai, darbuotojai ir svečiai turi puikią galimybę pamatyti ir pasigrožėti teismo psichiatrijos pacientų darbais.

VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės

Socialinės pagalbos skyrius

Šis įrašas paskelbtas: Pirmadienis, 11 spalio, 2010 13:50 ir įkeltas į kategoriją Naujienos, Pacientų veikla, Parodos. Jūs galite sekti šio įrašo komentarus prenumeruodami RSS 2.0 srautą.

 

Atnaujinta 2021-10-19 9:47 ; Šis turinys atnaujintas 2010-10-19 9:34