Draugaukime 2011

Š. m. spalio 7 d. Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Vilniaus miesto psichikos sveikatos centru  ir VŠĮ „Globali iniciatyva psichiatrijoje“ Pasaulinei psichikos sveikatos dienai paminėti organizavo renginį „Draugaukime 2011“.  Tai jau tradicinis kelerius metus vykstantis renginys, kurio tikslas –  išsklaidyti vis dar gyvuojančius mitus apie psichikos ligas, padėti susipažint visuomenei su psichikos sveikatos priežiūros įstaigų veikla, ligonių buities sąlygomis, jų kūryba.

Šventėje buvo pristatoma ES projektus įgyvendinančių sveikatos priežiūros įstaigų veikla. Čia pat aikštėje veikiančiame mobiliame Psichiatrijos muziejuje buvo galima  susipažinti su psichiatrijos istorija bei išbandyti tiek senovines, tiek šiuolaikines gydymo priemones. Psichikos sveikatos bibliotekoje visi norintieji gavo literatūros apie psichikos sveikatą. Bibliotekoje  veikė ir garsiausių pasaulio dailininkų, sirgusių psichikos ligomis, paveikslų paroda. Menų dirbtuvėse menininkai kartu su renginio dalyviais improvizavo kurdami depresijos, šizofrenijos ir kitų psichikos sutrikimų „kostiumus“. VŠĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės socialiniai darbuotojai dirbantys užimtumo kambariuose šventėje įkūrė Amatų kiemelį, kur rodė, kaip pinti iš vytelių, šiaudų, kaip paruošti molį bei lipdyti, kaip velti  vilną, kaip kurti papuošalus iš fimo modelino, natūralios odos. Šventės dalyviai aktyviai domėjosi, išbandė juos dominančius amatus  praktiškai. Viso renginio metu scenoje vyko koncertas.

Socialinės reabilitacijos skyrius

Šis įrašas paskelbtas: Antradienis, 25 spalio, 2011 11:27 ir įkeltas į kategoriją Naujienos. Jūs galite sekti šio įrašo komentarus prenumeruodami RSS 2.0 srautą.

 

Atnaujinta 2021-09-09 13:04 ; Šis turinys atnaujintas 2011-10-25 11:28

Skip to content