Pasidžiaukime tuo, kad kaimyno namas ne dega, o gražėja


Rugsėjo 22 dieną 12 val. Rokiškio krašto muziejus plačiai atveria duris ir kviečia visus į optimizmo šventę, parodysiančią, kaip mūsų kasdienį gyvenimą ir aplinką gali pagerinti draugiškas kaimynų bendradarbiavimas.

 

Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa metų renginyje Rokiškyje „Latvija-Lietuva: PASIEKIMAI“, rugsėjo 22 d. į būrį sukvies vykdomus ir jau įgyvendintus projektus, dalinai finansuotus iš Europos Sąjungos lėšų ir skirtus skatinti socialinę ir ekonominę regiono plėtrą bei konkurencingumą, kurti patrauklią gyvenamąją aplinką ir darnią bendruomenę. Projektų mugėje dalyviai pristatys pasiektus rezultatus, parodys, kokią naudą atnešė kaimynų tarpusavio bendradarbiavimas, supažindins su vykdoma veikla ir teikiamomis paslaugomis, gerinančiomis bendruomenės gyvenimo kokybę, kuriančiomis naudą kiekvienam iš mūsų.

Projektų mugėje Jūs išvysite:

  • reprezentacinius stendus, pristatančius Latvijos ir Lietuvos programos projektų pasiekimus;
  • Latvijos ir Lietuvos ateities bendradarbiavimo galimybių studijos pristatymą;
  • mokslinių tyrimų, atliktų  projektų metu, turizmo, socialinės ir aplinkos apsaugos tematika prezentacijas;
  • galėsite sudalyvauti sūrio degustacijos ir žvakių gamybos edukacinėse programose, taip pat pasitikrinti taiklumą šaudant su lankais;
  • grafų šeimos pasirodymą;
  • liaudies ansamblių koncertą.

Kviečiame visus atvykti, pasižvalgyti, pasiklausyti, pajusti draugiškos kaimynystės dvasią ir džiaugsmą, jog kaimyno ir mūsų namas didėja, gražėja ir tobulėja.

 

Taip pat Rokiškyje kviečiame apsilankyti Atvirų durų dienose Rokiškio jaunimo centre (Vytauto g. 20), kur galėsite pasimokyti tapyti, lipdyti molio dirbinius, išvysite projekto metu sukurtų dirbinių parodą.

 

 

Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programa įgyvendinama pagal 2007–2013 m. Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslą. Programa iš dalies yra finansuojama Europos regioninės plėtros fondo (ERPF) – dengiama iki 85% visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Latvijos ir Lietuvos programa tęsia pasienio regionų bendradarbiavimo tradicijas, kurios prasidėjo dar 2004–2006 metais įgyvendinant Baltijos jūros regiono INTERREG III B programos projektus pagal INTERREG IIIA Pietų prioritetą Latvija– Lietuva–Baltarusija.

Programa apima Kuržemės, Žiemgalos ir Latgalos regionus Latvijoje, Klaipėdos, Telšių, Šiaulių, Panevėžio, Utenos ir Kauno, kaip gretutinės teritorijos) regionus Lietuvoje.

Programa siekiama prisidėti prie darnios socialinės ir ekonominės pasienio regiono plėtros ir taip didinti jo konkurencinį pranašumą siekiant, kad regionas taptų patrauklus gyventi ir lankytis.

 

Daugiau informacijos – www.latlit.eu

 

Kontaktinis asmuo:
Lina Žukauskaitė
Latvijos ir Lietuvos programos
Jungtinio techninio sekretoriato
ryšių su visuomene atstovė
Tel.: LV: +371 6735 0610, LT: +370 6999 4692
El.paštas: lina.zukauskaite@latlit.eu

Šis įrašas paskelbtas: Trečiadienis, 7 rugsėjo, 2011 09:31 ir įkeltas į kategoriją Naujienos. Jūs galite sekti šio įrašo komentarus prenumeruodami RSS 2.0 srautą.

 

Atnaujinta 2021-09-09 13:04 ; Šis turinys atnaujintas 2011-09-07 9:33

Skip to content