Seminaras „Stebėsena psichiatrijos įstaigose“

2016 m. birželio 22 dieną Rokiškio psichiatrijos ligoninėje Seimo kontrolierių įstaiga, Tarptautinis ombudsmenų institutas bei Kankinimų prevencijos asociacija organizavo seminarą „Stebėsena psichiatrijos įstaigose“. Seminare dalyvavo pareigūnai iš 16 Europos valstybių ombudsmenų, vykdančių nacionalinę kankinimų prevenciją, kankinimų prevencijos srityje pripažinti ekspertai, Tarptautinio ombudsmenų instituto atstovai ir Seimo kontrolierių įstaigos atstovai (viso 36 asmenys) bei įstaigos personalas.

Renginio dalyvius pasveikino Seimo kontrolierių įstaigos vadovas Augustinas Normantas. Jis atkreipė dėmesį, kad psichiatrijos įstaigose gyvenantys asmenys – itin pažeidžiami, todėl jų teisėms užtikrinti turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Sveikinimo žodį tarė ligoninės direktorius Algimantas Liausėdas bei seminaro dalyviams pristatė ligoninės veiklą, supažindino su įstaigos aktualijomis. Į penkias grupes pasiskirstę, renginio dalyviai aplankė gydomuosius skyrius, bendravo su pacientais ir personalu, apžiūrėjo patalpas, susipažino su dokumentais. Renginio pabaigoje kiekviena grupė savo pastebėjimus ir išvadas pateikė ligoninės administracijai.

Mokymais buvo siekiama išsiaiškinti bendras problemas su kuriomis dažniausiai susiduria kankinimų prevencijos pareigūnai bei sustiprinti žinias apie galimas rizikas, susijusias su psichiatrijos įstaigų stebėsena.

Psichosocialinės reabilitacijos skyriaus vedėja

Jolanta Navickienė

1
1
85.8 KiB
578 Atsisiuntimų
Išsami informacija

Šis įrašas paskelbtas: Pirmadienis, 27 birželio, 2016 10:52 ir įkeltas į kategoriją Naujienos. Jūs galite sekti šio įrašo komentarus prenumeruodami RSS 2.0 srautą.

 

Atnaujinta 2021-09-09 13:04 ; Šis turinys atnaujintas 2016-06-27 10:54

Skip to content