Atviros psichiatrijos mėnuo 2017

Atviros psichiatrijos mėnuo tai tarsi simbolinis tiltas tarp dviejų psichikos sveikatai svarbių temų bei datų – Tarptautinės savižudybių prevencijos dienos (rugsėjo 10 d.) ir Pasaulinės psichikos sveikatos dienos (spalio 10 d.). Ši iniciatyva psichikos sveikatos priežiūros įstaigas ir specialistus suburia jau trečią kartą.

Lietuvoje šiuo laikotarpiu rengiami susitikimai, apskritojo stalo diskusijos, dalijamasi gerosios praktikos pavyzdžiais, rengiamos įvairios parodos, kuriose eksponuojami ne tik profesionalų, bet ir psichikos sutrikimų turinčių asmenų darbai.

VŠĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninėje šiuo laikotarpiu buvo suorganizuotas Rokiškio rajone dirbančių socialinių darbuotojų susirinkimas, kurio metu, aptarti socialiniams darbuotojams ir psichikos neįgaliesiems aktualūs klausimai. Visą atviros psichiatrijos mėnesį ligoninėje vyko pacientų kūrybos darbų paroda „Skirtingi, bet lygūs…“ Parodos tikslas – parodyti didesnį dėmesį ir rūpestį psichikos liga sergančiam asmeniui. Tai lyg dar vienas priminimas, paraginimas ir galimybė mums visiems įsigilinti į psichikos sveikatos problemas ir atsigręžti į tuos, kuriems labiausiai reikia mūsų pagalbos.

Minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, pademonstruokime VIENYBĘ ! Prisidėdami prie visuotinį pokytį remiančių žmonių tinklo sukūrimo, mes parodysime savo vienybę, savo galią, savo pasišventimą pokyčiams. Kolektyvinės pastangos padės atkreipti dėmesį į psichikos sveikatos problemas, žmonių poreikius ir būtinų dalykų stoką.

Psichosocialinės reabilitacijos skyrius.

Akimirkos iš parodos.

Šis įrašas paskelbtas: Trečiadienis, 11 spalio, 2017 10:29 ir įkeltas į kategoriją Parodos. Jūs galite sekti šio įrašo komentarus prenumeruodami RSS 2.0 srautą.

 

Atnaujinta 2021-10-19 9:47 ; Šis turinys atnaujintas 2017-10-11 10:29