Naujienos

Atviros psichiatrijos mėnesiui skirtas renginys „Aš – esu“

2018 10 18


Jau ketvirtą kartą Lietuvoje vyksta atviros psichiatrijos mėnesiui skirti renginiai (nuo rugsėjo 10-osios – Savižudybių prevencijos dienos iki spalio 10-osios – Psichikos sveikatos dienos). Šiuo laikotarpiu visuomenei duris atveria nemažai įstaigų besirūpinančių psichikos negalią turinčiais asmenimis.

Spalio 10 d. (trečiadienį) VŠĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninėje vyko atviros psichiatrijos mėnesiui skirtas renginys „Aš – esu“. Ligoninės psichosocialinės reabilitacijos skyriaus vedėja Jolanta Navickienė sveikinimo žodžiu pradėjo renginį, supažindino su įstaigos veikla ir ypatumais, nepakaltinamų asmenų resocializacijos aktualijomis. Renginio svečiai dalyvavo diskusijoje. Psichologinio konsultavimo ir psichoterapijos skyriaus vedėja Irena Stommienė diskusiją pradėjo prasminga istorija, iliustruojančia, kaip dažnai mes suformuojame nebūtinai teisingą nuomonę apie kitus. Įspūdžius sustiprino ir pacientų pateikiami atsakymai apie tai, kuo ir kokiais esantys jie jaučiasi patys. Tai leido renginio dalyviams dar kartą įsitikinti, kaip sunku, bet labai svarbu nevertinti pacientų tik pagal diagnozę arba  išankstines nuostatas. Svarbu būti empatišku, įsijausti į pacientų vidinius išgyvenimus. Tik tada jie jausis išgirsti ir išklausyti.  Po diskusijos svečiai apžiūrėjo įstaigos patalpas ir teritoriją. Renginio pabaigoje dalyviai vaišinosi kava/arbata, saldumynais, pasidalino įspūdžiais bei profesine patirtimi.

Į atviros psichiatrijos mėnesiui skirtą renginį įsiliejo socialinio darbo profesionalai, socialinių sveikatos priežiūros paslaugų teikėjai, socialinio darbo studentai iš Utenos kolegijos bei socialinio darbo studentai iš Turkijos respublikos.

Renginio metu ligoninės fojė vyko pacientų kūrybos darbų bei piešinių paroda.

Renginio akimirkos:
Paskutinį kartą redaguota: 2021-10-19 13:53