Naujienos

Atviros psichiatrijos renginys, paroda Rokiškyje

2023 09 26


Rugsėjo 24 d., nuo ankstyvo ryto – 8 val.  iki 15 val. Rokiškio miesto Nepriklausomybės aikštėje vyko VŠĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės pacientų kūrybos darbų paroda „Psichikos sveikata – visuotinė žmogaus teisė“. Parodos darbų autoriams – kūryba tai ne tik malonios atokvėpio ar atsipalaidavimo akimirkos, bet ir efektyvus psichoterapijos gydymo metodas, padedantis įveikti sveikatos sutrikimus ir leidžiantis išreikšti save. Tai metodas, skatinantis kūrybiškai veikti savijautą ir saviraišką, pacientų komunikaciją ir integraciją, mažinantis socialinę atskirtį visuomenėje.

Parodoje buvo eksponuojmi pacientų sukurti darbai iš įvairių medžiagų: molio masės, šamoto, vilnos, vytelių, odos, fimo ir kt. Medžiagų įvairovė ir naujų technologijų subtilybės leidžia kūrybingai įsitraukti į siūlomus užsiėmimus. Eksponuodami pacientų darbus, ligoninės darbuotojai siekia, kad kuo platesnė visuomenės dalis pajustų ir suprastų, jog psichikos ligoniai nestokoja išmonės, lakios fantazijos, kad jų pasaulis pilnas šviesių spalvų ir gėrio.

Teismo psichiatrijos pacientų kūrybos darbus Nepriklausomybės aikštėje eksponavo VŠĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės Psichosocialinės reabilitacijos skyriaus darbuotojai. Parodą aplankė gausus būrys miestelėnų, miesto svečių, apsilankė ir Rokiškio meras Ramūnas Godeliauskas.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-31 11:25