Naujienos

Informacija apie pradėtą projektą „Sveikatos paslaugų žmonėms su protine negalia plėtra ir gerinimas pasienio regionuose“

2014 01 13


ENPI_logo

Šį projektą remia Europos Sąjunga

This project is funded by the European Union

2013 metų lapkričio 11 d. Rokiškio psichiatrijos ligoninė pasirašė projekto „Sveikatos paslaugų žmonėms su protine negalia plėtra ir gerinimas pasienio regionuose“ paramos sutartį. Trijų partnerių parengta paraiška dėl šio projekto finansavimo buvo pripažinta tinkama, ir projektas bus finansuojamas Europos kaimynystės ir partnerystės priemonės Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos. Nors projektas bus vykdomas bendrai  trijų partnerių, mūsų ligoninei, kaip paramos gavėjui, teks didžiausia atsakomybė už sėkmingą projekto įgyvendinimą.

                                           Trumpa informacija apie pradėtą projektą:

 Projekto pavadinimas: Sveikatos paslaugų žmonėms su protine negalia plėtra ir gerinimas pasienio regionuose

Trumpas pavadinimas: R-D-S sveikata

PRIORITETAS 2: bendrų iššūkių sprendimas

Priemonė 2.2: švietimo, sveikatos ir socialinės apsaugos sektorių plėtros skatinimas

Paramos gavėjas: Rokiškio psichiatrijos ligoninė (Rokiškis, Lietuva)

Partneriai: Daugpilio psichoneurologinė ligoninė (Daugpilis, Latvija), Breslaujos regioninė psichiatrinė ligoninė „Slobodka” (Breslauja, Baltarusija)

PROBLEMA: Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos pasienio regione įsikūrusios vienos didžiausių ir seniausių ligoninių, skirtų gydyti pacientus su protine negalia.   Šiose ligoninėse taip pat taikomas priverstinis gydymas asmenims, padariusiems nusikaltimus, ir teismo sprendimu pripažintiems nepakaltinamais. Trys panašios institucijos iš Lietuvos, Latvijos ir Baltarusijos veikia kartu, siekdamos padaryti savo pacientų gydymą veiksmingesnį.

TIKSLAS: prisidėti prie protinės negalios atvejų mažinimo, užtikrinti sėkmingą pacientų reabilitaciją ir jų grįžimą į visuomenę, taip prisidedant prie visuomenės saugumo.

REZULTATAI IR PRODUKTAI: trys projekte dalyvaujančios ligoninės renovuos savo patalpas ir įkurs sveikos gyvensenos centrus. Jos suorganizuos pasikeitimo patirtimi renginius ir mokymus. Taip pat bus parengta sveikos gyvensenos skatinimo strategija, skirta pacientams su protine negalia.

Projekto numeris: LLB-2-217

Paramos sutarties numeris: 1S-533

Bendras biudžetas: 1 097 276 eurai (3 788 674 litai)

ES paramos suma: 987 548 eurai  (3 409 806 litai)

Rokiškio psichiatrijos ligoninei tenkanti ES paramos suma: 444 268 eurai (1 533 968 litai)

Įgyvendinimo laikotarpis: 12 mėnesių

 

Programos interneto svetainė www.enpi-cbc.euPaskutinį kartą redaguota: 2023-01-31 11:25