Naujienos

Paroda „Kūryba – tai laisvė“

2013 07 11


Angeliukas pievojNuo liepos 15 d. Lietuvos medicinos bibliotekoje (Kaštonų g. 7, Vilnius) vyks VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės teismo psichiatrijos pacientų kūrybos paroda „Kūryba – tai laisvė“.

Kūryba – ne tik laisvalaikio praleidimo būdas, bet ir efektyvus psichoterapijos gydymo metodas, padedantis gydyti daugelį sveikatos sutrikimų. Tai – terapija skirta: platesniam savęs ir šalia esančių pažinimui, saviraiškos ugdymui, elgesio pokyčiams… Ligoninėje taikoma meno – užimtumo terapija padeda pacientams atpažinti savas emocijas, bendravimo įgūdžių lavinimui, relaksacijai. Pasak R. Tagorės „Kūryba – tai laisvė“, kuri mažina socialinę atskirtį, skatina pacientų komunikaciją ir integraciją.

Pacientų darbai ne kartą buvo eksponuoti LR Seimo galerijoje, LR Sveikatos apsaugos ministerijoje, Rokiškio krašto muziejuje, kasmet vykstančiuose renginiuose Pasaulio psichikos sveikatos dienai paminėti „Sostinės dienose“ Vilniuje, Neįgaliųjų šventėje „Rudens saulutė“ Ukmergėje ir t.t..

Lietuvos medicinos bibliotekoje ekspozicija rengiama jau trečią kartą. Parodoje pateikiami pacientų darbai sukurti iš įvairių medžiagų: molio masės, šamoto, vilnos, popieriaus, vytelių, šiaudų, odos, fimo, ir kt. Medžiagų įvairovė suteikia didesnes galimybes kūrybiniame procese.

Pristatydami visuomenei psichikos negalią turinčių asmenų kūrybos darbus siekiame mažinti stigmą bei minėtų asmenų diskriminaciją.

Paroda  „Kūryba – tai laisvė“ vyks iki rugpjūčio 30 d.

Kviečiame aplankyti parodą, pažiūrėti kuo unikali pacientų kūryba…

Parengė:  VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės

Psichosocialinės reabilitacijos skyriusPaskutinį kartą redaguota: 2023-01-31 11:25