Naujienos

Projekto „Socialinių paslaugų plėtra Rokiškio ir Daugpilio psichiatrijos ligoninėse“ naujienos

2012 08 20


Projektas  „Socialinių paslaugų plėtra Rokiškio ir Daugpilio psichiatrijos ligoninėse“ įsibėgėja. Nuo projekto pradžios praėjo pusantrų metų, ir jau matyti, kaip dėl keičiasi  ligoninės „veidas“.  Teritorijoje kyla  naujos pavėsinės, atnaujinamos ir rengiamos naujos takelių dangos, vakarais jau galima pasigrožėti naujai įrengta teritorijos apšvietimo sistema. Darbus vykdo UAB „Irdaiva“ iš Vilniaus, pasiūliusi palankiausią pasiūlymą ir laimėjusi viešojo pirkimo konkursą.

Jei darbai teritorijoje dar vykdomi, tai administracinio pastato rūsyje buvusios patalpos, kurios dėl  savo būklės keletą metų praktiškai buvo nenaudojamos, projekto dėka jau suremontuotos ir pilnai įrengtos. Naujoje konferencijų salėje, pagalbinėse patalpose,  aprūpintose reikalinga įranga ir baldais, gegužės – liepos mėnesiais  mėnesiais buvo galima sutikti būrelį svečių iš Latvijos. Čia buvo tęsiami praėjusių metų gruodžio mėnesį pradėti mūsų ligoninės specialistų organizuoti mokymai.   Savo žinias ir patirtį kolegoms iš Daugpilio psichoneurologinės ligoninės perdavė socialinės pagalbos skyriaus specialistės E.Baltrūnienė, D.Baltrukėnienė, V.Barzdienė, A.Driskienė, J.Navickienė, I.Spundzevičienė, R.Šakalienė ir G.Vyšniaveckienė, su kolegomis bendrauti padėjo iš Latvijos atvykęs ir mūsų ligoninėjue ergoterapeutu dirbantis O.Gorbunovs. Įvykę mokymai dėl psichikos neįgaliųjų socialinės reabilitacijos –pagrindas tolimesniam abiejų ligoninių bendradarbiavimui ir projekte numatytų tikslų siekimui.

Projekto partnerių dar laukia nemažai darbų – mokymų metu įgytos žinios bus panaudotos savo tiesioginiame darbe, teikiant naujos kokybės ir įvairesnes socialinės reabilitacijos paslaugas. Numatoma, kad pritaikius abiejų ligoninių teritorijas (parkus),  pacientams bus organizuojami praktiniai užsiėmimai, kurių metu jie galės atstatyti prarastus ir ugdyti naujus darbinius įgūdžius, ilsėtis ir bendrauti malonioje aplinkoje (prie kurios kūrimo ir patys prisidės). Ligoninių darbuotojai  su ekspertų pagalba rengs ilgalaikio bendradarbiavimo socialinės reabilitacijos srityje strategiją, dalinsis patirtimi. Bus siekiama, kad prie dviejų Lietuvos – Latvijos pasienio regionų ligoninių, projekto dėka pradėjusių bendradarbiavimą, prisijungtų platesnis suinteresuotų įstaigų ir asmenų ratas.

Projektas įgyvendinamas pagal Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną 2007-2013 metų programą. Bendras projekto biudžetas sudaro 1.150.756 Eurų. Didžiąją dalį projekto išlaidų (iki 85 proc.) finansuoja Europos regioninės plėtros fondas, kitas padengs projekto partneriai ir abiejų valstybių biudžetai.
Paskutinį kartą redaguota: 2021-10-19 13:53