Naujienos

Renginys „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“

2022 10 04


Nuo rugsėjo 10-osios – Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos iki spalio 10-osios – Pasaulinės psichikos sveikatos dienos vyksta ATVIROS PSICHIATRIJOS MĖNUO. Šiemet jis mūsų šalyje vyksta jau 10-ąjį kartą.

Š. m. rugsėjo 30 dieną, 12 val. Rokiškio rajono savivaldybės aikštėje vyko atviros psichiatrijos mėnesiui skirtas renginys „Meno terapija padeda atkurti gyvenimo spalvas“.

Renginio metu VŠĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės specialistai pristatė nemedikamentines pagalbos priemones, atsakinėjo į gyventojams rūpimus klausimus, kalbėjo apie psichinės sveikatos svarbą bei kvietė į įvairias edukacijas: vilnos vėlimo, pynimo vytelėmis, molio lipdymo, žvakių bei muilo gamybos ir kt. Renginio svečiai turėjo galimybę susipažinti su meno ir žaidimų terapijomis, atsipalaidavimo technikomis. Galėjo pasigrožėti pasaulinio garso menininkų, turėjusių psichikos sutrikimų, bet nenustojusių kurti, paveikslų reprodukcijomis. LR Sveikatos apsaugos ministerijos Psichikos sveikatos skyriaus specialistai supažindino su programėle „Pagalba sau“, kurioje galima rasti aktualią ir patikimą informaciją apie emocinę sveikatą bei prieinamą psichologinę pagalbą. Renginio metu kvietėme sukurti spalvingą linkėjimų medį. Visi norintieji galėjo ant spalvingų medžio lapų parašyti palinkėjimą – padrąsinimą dvasinę krizę išgyvenančiam, negalios kamuojamam žmogui. Nuoširdžių linkėjimų ir padėkos žodžių netrūko ir psichikos sveikatos srityje dirbantiems specialistams.

Renginį aplankė Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, VšĮ Rokiškio psichiatrijos ligoninės direktorius Algimantas Liausėdas ir gausus moksleivių būrys. Mokiniai, renginio metu, turėjo galimybę taip pat susipažinti su gydymo įstaigoje teikiamomis paslaugomis bei įvairių specialistų: gydytojų - psichiatrų, socialinių darbuotojų, medicinos psichologų, slaugytojų, kineziterapeutų ir ergoterapeutų darbu.

Šia socialine akcija kviečiama į psichiatriją pažvelgti kiek kitu aspektu. Atsiverti, skleisti gerumą ir džiaugsmą, ugdyti viltį ir visu tuo dalintis.

Apie renginį rašo: https://www.grokiskis.lt/aktualijos/psichiatrijos-menuo-demesys-nemedikamentinems-paslaugoms

Daugiau informacijos:

Jolanta Navickienė,

Psichosocialinės reabilitacijos skyriaus vedėja

tel. (8 458) 20108; mob. (8 615) 23018,

el. p.: j.navickiene@rpl.lt
Paskutinį kartą redaguota: 2023-01-31 11:25